MENÜ

YAYINLAR

AŞAĞI KAYDIRIN

YUKARI KAYDIRIN

ARATOS SİNEMA GÜNLERİ

Aratos dergisinin 2007 yılında Aratos Sinema Günleri adıyla başlattığı etkinlik Aratos Sineması adıyla devam ediyor. Daha önce "7 Sanat Sinema 7 Günde 7 Film", "Kadın Filmleri Haftası" ve "Spor Filmleri Haftası" olarak gerçekleştirilen sinema etkinlikleri, Aratos Sineması adıyla haftalık film gösterimleri sürüyor.

Edinilen bilgiye göre, sinema etkinliği, 2 Mayıs’ta faaliyete giren Aratos Kültür Sanatevi’nde yazlık sinema olarak gerçekleştiriliyor.

Aratos Sineması kapsamında bu yıl içerisinde “Bataklı Damın Kızı Ayse”,”Çakırcalı Efe”, “Modern Zamanlar”, “Susuz Yaz”, “Agora”, Gurbet Kuşları”, “Spartaküs”, “Hayat Güzeldir”, “Viva Zapata”, “Cennetin Çocukları”, “Malena”, “Vesikali Yârim”, “Büyük Diktatör”, “Şekerpare”, “Atçalı Kel Mehmet”, “Dedemin İnsanları”, “Özgürlük Dansı”, “Motosiklet Günlüğü”, “Viva Maria”, “Devrim Arabaları”, “Toprağın Çocukları” gösterildi.

Aratos Sineması bu hafta, 25 Eylül Cuma günü saat 19.30'da Şerif Gören’in çektiği Yılmaz Güney’in “YOl” filmi sinemaseverlere sunulacak. Aratos Sineması halka açık ücretsiz bir etkinlik olarak gerçekleştiriliyor.

Film gösterimleri açık hava sineması olarak sanatevinin bahçesinde yapılıyor. Aratos Kültür Sanatevine gelen sanatseverler, yazlık sinema keyfi yaşıyor.

Aratos dergisi yayın yönetmeni Uğur Pişmanlık konuya ilişkin olarak, "Aratos Sinema Günleri, Tarsus'un kültür sanat yaşamına yapmaya çalıştığımız bir katkıdır. Aratos olarak diğer sanat dalları gibi sinema sanatını da önemsiyoruz ve Türk ve dünya sinemalarından örneklerini sinemaseverlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Tarsus'un aydınlık bir kent olması yönündeki çabalarımız sürecektir" diye konuştu.

<